ASV loģistikas un kurjerpasta kompānija FedEx panākusi vienošanos, lai par 4,4 miljardiem eiro iegādātos Nīderlandes konkurentu TNT Express NV, tādējādi paplašinot savu klātbūtni Eiropas tirgū.

FedEx norāda, ka Nīderlandes pasta pakalpojumu uzņēmums PostNL, kam pieder 14,7% TNT Express akciju, jau piekritis šī darījuma realizācijai.

«Šis darījums ļauj mums ātri paplašināt mūsu starptautisko transporta pārvadājumu risinājumu portfeli, lai gūtu labumu no tirgus tendencēm, jo sevišķi globālās e-komercijas pastāvīgās izaugsmes, un pozicionētu FedEx lielākai ilgtermiņa rentabilitātes izaugsmei,» paziņojis kompānijas vadītājs Frederiks Smits.

Savukārt TNT Express vadītājs Luiss Gannings norāda, ka uzņēmuma pārņemšanas piedāvājums saņemts laikā, kad kompānijā tiek veiktas būtiskas izmaiņas.

Apvienotā uzņēmuma Eiropas reģiona galvenā pārvalde atradīsies TNT Express pašreizējā galvenajā biroja ēkā Hēvderpā netālu no Amsterdamas. Vienošanas arī paredz, ka TNT Express pārdos savu aviopārvadājumu biznesu TNT Airways.

FedEx un TNT Express paredz, ka apvienošanās darījums tiks pabeigts 2016.gada pirmajā pusē. Abi uzņēmumi norāda, ka apvienošanās procesā plāno izvairīties no būtiskas darbinieku skaita samazināšanas.

Avots: www.db.lv