Britu smagās automašīnas vadītājam uzlikts sods septiņu tūkstošu britu sterliņu mārciņu (9954 eiro) apmērā par bēgļu «slēpšanu» transportlīdzeklī – viņš bija apstājies vien uz 15 minūtēm degvielas uzpildes stacijā Francijas pilsētā Kalē, kad viņa automašīnā sarāpās bēgļi, ziņo «Daily Mail».

Kurjeru firmas īpašnieks piedzīvojis pamatīgu šoku pēc tam, kad viņa darbinieks bija saņēmis visai iespaidīgu sodu, jo 12 migranti, viņam nezinot, bija iekļuvuši transportlīdzekļa aizmugurē Kalē pilsētas apkaimē.

Ross Makenzijs stāsta, ka mazajiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar kravu pārvadāšanu, šādās krīzes situācijās netiek sniegta pienācīga palīdzība. Kravas auto vadītājs tikai piestājis uz pāris minūtēm, lai uzpildītu degvielu, kad bēgļi ieņēmuši viņa automašīnu.

Neskatoties uz to, ka šoferis atkārtoti bija pārbaudījis aizmugurējās durvis, bēgļi kaut kādā veidā automašīnā tomēr bija iekļuvuši. Bēgļus, kas slēpās kravas mašīnā, atrada krasta apsardze, pēc tam, kad šoferis bija iebraucis Francijas ostā.

Kurjeru firmas priekšnieks medijiem stāstīja, ka kravas auto šoferis bijis informēts par iespējamajiem riskiem saistībā ar bēgļiem Francijas Kalē pilsētā, tieši tāpēc viņš nolēma uzpildīt degvielu stundas attālumā no bēgļu pārņemtās pilsētas. 15 minūtes izrādījās liktenīgas.

Avots: www.delfi.lv